PROGRAM:

1 DZIEŃ: Wyjazd z miejsca zamieszkania w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Niemcy,Holandię, Belgię do Francji.

2 DZIEŃ: Przejazd Eurotunelem pod Kanałem La Manche. Przyjazd do Londynu na zakwaterowanie ok.godz. 10.00. Po odświeżeniu wyjście na pierwsze zwiedzanie. Spacer wzdłuż Tamizy rozpoczynamy od London Bridge a następnie Katedra Southwark, Teatr Szekspirowski, Galeria Tate Modern.
Mostem Millenium Bridge przechodzimy na drugą stronę rzeki ku Katedrze St. Paul’s. Wieczorem powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg. (W tym dniu obiekty realizowane są z zewnątrz)

3 DZIEŃ: Po śniadaniu przejazd do Galerii Narodowej gdzie zobaczyć można m.in. słynne „Sloneczniki” van Gogh’a czy też dzieła Leonardo da Vinci. Następnie udajemy się na zmianę warty pod Buckingham Palace. Spacer przez St. James’s Park pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em. Słynną ulicą Whitehall dochodzimy dochodzimy do Trafalgar Square, mijając po drodze siedzibę premiera 10 Downing Street oraz bramy Stajni Królewskich. Następnie metrem udamy się pod Tower of London oraz rozpoznawalny na całym świecie most zwodzony Tower Bridge. Kolejną atrakcją dnia jest rejsik po Tamizie po którego zakończeniu przesiadamy się na mierzącą 135 metrów karuzelę zwaną London Eye. Wieczorem Piccadilly Circus, Leicester Square i China Town w dzielnicy SOHO – centrum rozrywki Londynu.
Powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Po śniadaniu czas na muzea. Zaczynamy od British Museum. Następnie przejażdżka czerwonym autobusem piętrowym i zakupy przy najdłuższej ulicy handlowej Londynu – Oxford Street. Po zakupach muzea część druga: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Madame Tussaud’s, przejście na Baker Street do Muzeum Sherlocka Holmesa. Powrót do ośrodka na
obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ: Po śniadaniu wykwaterowanie(bagaże zostawiamy w autokarze). Następnie ponownie czas wolny przy Oxford Street na ostatnie zakupy. Z centrum udamy się metrem do dzielnicy drapaczy chmur Canary Wharf, gdzie następnie przesiądziemy się na sterowaną komputerowo kolejkę która zabierze
nas do Greenwich. Istnieje tutaj możliwość zrobienia zdjęcia na południku „0” oraz zwiedzania Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego.

6 DZIEŃ: Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Cena zawiera:
– przejazd autokarem klasy zachodniej
– przejazd Eurotunelem lub promem
– 3 śniadania, 3 obiadokolacje, kanapki
– zakwaterowanie w ośrodku harcerskim
(pokoje wieloosobowe)
– ubezpieczenie
– opiekę pilota
– VAT